Domů   /   Naše výrobky   /   Lesní vyvážecí souprava 511

Lesní vyvážecí souprava 511

Lesní vyvážecí souprava LVS 511 je inovovaný model vyvážecí soupravy LVS 5 a LVS 510. Tato vyvážecí souprava je určená k vyvážení vytěženého materiálu především z probírek a nahodilých těžeb. Ložná plocha slouží k odvozu 2 - 5ti metrových výřezů. Maximální nosnost soupravy je 5 tun, objem ložné plochy je 5 m3. Celková hmotnost stroje je stále do 10 tun, proto je stroj zařazen mezi ekologicky šetrné prostředky.

Pohon je nově zajištěn dieselovým spalovacím motorem FPT o výkonu 55 kW, který poskytuje vyvážecí soupravě dostatečnou sílu s ohledem na nízkou spotřebu paliva. Upravený hydraulický systém od firmy REXROTH dnes využívá 2 pojezdové čerpadla a 4 pojezdové hydromotory. Vyvážecí souprava je vybavena děličem průtoku, tzv. flow divider, který při sepnutí rozděluje rovnoměrně účinek tažné síly hydromotorů v poměru 1:1 mezi pravou a levou nápravu. Vyvážecí souprava je vybavena nízkotlakými pneumatikami širokými 400 mm (na přání mohou být použité pneumatiky široké 500 mm).

Nový design kabiny vyvážecí soupravy LVS 511 poskytuje dostatek prostoru i pro robustnější operátory. Kabina splňuje standardy ISO ROPS, OPS a FOPS, a umožňuje pohodlný přístup k hnacím agregátům.

Na vyvážecí soupravě LVS 511 používáme osvědčené švédské hydraulické jeřáby MOWI P25 již ve standardu, variantně také MOWI P30, nebo jeřáb MOHEDA M40 s teleskopickým výsuvem. Dosah hydraulického jeřábu tak může být až 6,5 metrů a nosnost hydraulického jeřábu až 450 kg při maximálním vyložení.

LVS 511 se díky svým technickým parametrům stává ideálním prostředkem k využití sortimentní metody těžby dřeva v probírkových porostech.

K vyvážecí soupravě nabízíme širokou škálu přídavných  zařízení, které zvyšují možnosti jejího využití (klembank, hydraulický naviják, záběrové řetězy, kolopásy, stínací hlavice, atd.)

Ke stroji nabízíme širokou škálu doplňků a příslušenství.

Technické parametry: 

Lesní vyvážecí souprava 511LVS 511LVS 511LVS 511LVS 511LVS 511LVS 511LVS 511

Mapa prodejců

Zobrazit prodejce